Ideální prostor, ideální místo

Letní kurz bude probíhat v areálu Střední odborné školy Blatná. Bližší informace k této škole včetně fotogalerie můžete získat na webu www.blek.cz. Celý areál SOŠ je situován na okraji města v klidném prostředí v těsné blízkosti zámeckého parku. 

Ubytování je zajištěno v Domově mládeže střední školy. Budova je součástí areálu střední odborné školy a je s ním propojená krytou spojovací chodbou. Zadní část areálu nabízí možnost sportu, nachází se zde různá venkovní hřiště – nohejbalová a volejbalová, fotbalové, koše na basketbal a stůl na stolní tenis. Klidné místo také vybízí k posezení s přáteli, například u večerního táboráku.

240 lůžek

Na každém patře je sedm ubytovacích buněk, společenská místnost s TV a internetovým připojením

Kuchyňka

K dispozici jsou také kuchyňky, mikrovlnná trouba, toustovač a rychlovarná konvice

Sociální zařízení

Ubytovací buňky se skládají ze dvou pokojů pro dvě a tři osoby a mají společné sociální zařízení

Přednášky

Přednášky a další aktivity probíhají v samostatném přednáškovém sále a přilehlých učebnách

Uložení kočárku

V přízemí je možnost využít místnost pro uložení kočárků, případně dalšího nutného vybavení

Stravování

Stravování je zajištěno přímo v areálu školy formou plné penze. V současné době nejsme schopni nabídnout speciální dietní stravu.

Náš kurz se až do roku 2020 konal v Litomyšli. Vzhledem k termínovým kolizím jsme byli nuceni od ročníku 2021 kurz přesunout do malebného jihočeského města Blatná v okrese Strakonice, které se nachází zhruba 30 km severozápadně od Písku.

V Blatné vzniká z několika potoků řeka Lomnice. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Blatensko je známé svojí jedinečnou zachovalou přírodou, drobnými sakrálními památkami a selskými usedlostmi.

Přejít nahoru