Péče o děti

Zvažujete účast vašich dětí na kurzu? Poslechněte si více informací:

Služba pečovatelů

V čase přednášek pro manželské páry a jejich práce ve skupinkách, tedy obvykle dopoledne od 8:45 do 12:00 a odpoledne od 14:45 do 18:00, se o děti, které vezmete s sebou, starají pečovatelé, anebo jak jim říkáme „pečouni“. Každé „kočárkové dítě“ má k dispozici vlastního pečouna, větší děti pak sdílejí program ve skupinách.

Naši pečovatelé jsou mladí lidé, většinou z křesťanských rodin a se zkušenostmi se soužitím s více sourozenci. Každým rokem utvářejí nový krásný tým a na tuto dobrovolnickou službu se společně připravují několik měsíců předem pod vedením kvalifikovaných laiků i kněží.

Program pro děti

Program se tvoří dle počasí a zahrnuje zajímavé aktivity, jako jsou venkovní hry a sportování přímo v areálu nebo v blízkém okolí.

Za deštivého počasí je možné využít tělocvičnu, či třídy, kde je možné zahrát si například deskové hry nebo se věnovat tvořivým aktivitám. Podle počasí může být do programu zahrnut i výlet či návštěva koupaliště. Pokud své dítě kojíte, je samozřejmostí umožnění nakrmení miminka vždy, když bude třeba.

Brát či nebrat s sebou děti

Přestože program pro děti je velmi kvalitní a zájem pečounů nadstandardní, doporučujeme dobře zvážit účast Vašich dětí. Program pro manžele je velmi intenzivní a starost o děti v době, kdy nemají program s pečouny, Vám může brát klid, čas a energii, které byste mohli investovat do Vašeho manželského vztahu.

 

Pokud jedete s dítětem, které by podle věku (viz pokyny) mělo mít individuálního pečovatele, bývá lepší, pokud sebou vezmete jako pečovatele někoho blízkého, na koho je dítě zvyklé. Pokud takovou osobu nemáte, budeme domlouvat hlídání z okruhu našich pečounů. V tomto případě mějte, prosíme, na paměti, že kapacity osobních pečounů jsou omezené a proto se na kurz přihlašte v nejdřívějším možném termínu.

Přejít nahoru