Dovolená PPS tentokrát v Bozkově

Zázemí a program pro dovolenou PPS (provázející pár skupinky) nám tentokrát zajistila Lada Smolková, takže díky její laskavé péči jsme se mohli o víkendu 22. – 24. září 2023 sejít v Bozkově . Konkrétně v poutním domě, o který se starají Misionáři Matky Boží z La Saletty. Sjelo se nás téměř 30 – dospělí i děti. Po pátečním večeru stráveném povídáním jsme v sobotu ráno vyrazili na výlet. Nejkrásnější část vedla po Palackého stezce podél řeky Kamenice, poté jsme vyšplhali do kopce ke zřícenině hradu Navarov a tam zaslouženě posvačili. Jako překvapení nám Lada domluvila návštěvu nedalekého zámečku Navarov. Ten se nyní nachází v soukromém vlastnictví a paní majitelka nám povyprávěla něco o historii, provedla nás po pozemcích a také jsme si prohlédli krásně zrekonstruovanou zámeckou kapli. Po návratu nás čekal plný hrnec neuvěřitelně dobré polévky, kterou nám zatím uvařila Lady maminka. Lahůdkou dne se stal nádherný výhled na západ slunce, kvůli kterému jsme vystoupali na věž kostela Navštívení Panny Marie v Bozkově a nahoře si také připili na krásu stvoření😉. Večerní opékání buřtíků a grilování zeleniny den příjemně zakončilo.

Po nedělní mši a obědě jsme zamířili do Bozkovských dolomitových jeskyní. A ty rozhodně za prohlédnutí stojí, na tom se shodli dospělí i děti. Poletující netopýr byl jen bonusem k nádherné krápníkové výzdobě a průzračným podzemním jezírkům.

Po celý víkend nám navzdory předpovědím přálo počasí a to jen podtrhlo srdečnou atmosféru celého setkání, při kterém byl prostor na odpočinek, sdílení, obdivování přírody a také třeba na vtipy, kterými nás pobavily děti při sobotním táboráku. Velké díky Ladě za zajištění místa i programu a všem zúčastněným za společenství.

Zapsala Marie L.

Přejít nahoru